Načítavam...
Hľadať

Novinky

Wout Van Aert po tretí krát majstrom sveta!
4.2.2018

Wout Van Aert po tretí krát majstrom sveta!

Wout Van Aelert, jazdec tímu Vérandas Willems–Crelan ktorý je podporovaný firmou Felt, sa už po tretí krát stal Majstrom sveta v holandskom Valkenburgu. Na veľmi náročnej trati plnej blata, deklasoval svojich súperov náskokom triedy a opäť dokázal, že je aktuálnym kráľom tejto disciplíny.
viac...
Novinky Felt 2017
11.8.2016

Novinky Felt 2017

A sú tu prvé informácie o novinkách Felt na sezónu 2017. Najväčšou inováciou prešli cestné modely F a Z, ktoré budú nahradené kolekciami FR a VR ( o tých ale neskôr v samostatnom príspevku). Ďalšou veľkou novinkou je návrat celoodpružených bikov Redemption, ktoré sa však vo svojej reinkarnácii vracajú v podobe elektro bikov. Tu je krátka ochutnávka niektorých z nich od kolegov z MTBS.cz  viac...
Nový model Felt Decree
20.10.2015

Nový model Felt Decree

Felt Decree je agilný a extrémne ľahký trail/enduro bike so zdvihom 150/140mm. Základom je pruženie FAST, ktoré doteraz bolo používané len na bikoch so zdvihom 100mm. Avšak po mnohých pozitívnych skúsenostiach sa Felt rozhodol toto pruženie adaptovať na zdvih 140mm. Základom je zadný pružný karbónový trojuholník, ktorý je v neutrálnej pozícii pri nastavenom sagu 30%. Ak sa tlmič potrebuje dostať mimo tohto nastavenia musí prekonať malý odpor pružného karbónu, čo zaisťuje veľmi stabilnú pozíciu zadnej stavby počas pedálovania, bez použitia tlmiča s vysokou kompresiou, ktorá by obmedzovala citlivosť pruženia na malé nerovnosti. Pritom pri veľkých nárazoch pomáha tlmiču k progresívnemu prejavu, hlavne na konci zdvihu. Toto má za následok, že bike stúpa ako XC mašina a dole kopcom sa valí ako zjazďák. viac...
BIKE FEST Kalnica 2015
25.5.2015

BIKE FEST Kalnica 2015

Ahojte priaznivci bikov FELT!
Nasledujúci víkend sa koná najväčšia bikerská udalosť na Slovensku a to Bike Fest Kalnica, kde sa zúčastní aj naša firma so sadou 26-testovacích bicyklov. Príďte si aj vy odskúšať niektorí z MTB, cestných či elektro bikov na vlastnej koži. Neváhajte a rezervujte si svoj testovací bike už teraz TU!
Tešíme sa na vás a vaše postrehy a názory.
Dovidenia od piatka 29.5. do nedele 31.5.
viac...
Nový test závodnej rakety F FRD
12.5.2015

Nový test závodnej rakety F FRD

Časopis 53x11 otestoval našu závodnú cestnú raketu model F FRD. Ako si počínal a aké pocity priniesol testovacím jazdcom sa dočítate v teste.  viac...
Jarná testovačka FELT na Bielom Kríži - Bratislava
21.4.2015

Jarná testovačka FELT na Bielom Kríži - Bratislava

Ahojte priaznivci značky Felt z Bratislavy a okolia!
Na 1.Mája sme pre vás pripravili veľkú testovačku našich bicyklov na Bielom Kríži. Nezabudnite si priniesť svoju cyklo výbavu, tretry, pedále, dva doklady a príďte si vyskúšať niektorý z našich MTB, elektro alebo cestných bicyklov. 
Tešíme sa na Vás. viac...
Výpredaj testovacích bicyklov
14.4.2015

Výpredaj testovacích bicyklov

Máte záujem kúpiť bike za super cenu? Tak si rozhodne kliknite na sekciu Výpredaj testovacích bicyklov, kde nájdete ponuku našich starších testovacích bicyklov za super ceny. Všetky bicykle sú v dobrom technickom stave a málo jazdené. Nepremeškajte túto príležitosť ;) viac...
Kostelničák majstrom sveta XTERRA
27.10.2014

Kostelničák majstrom sveta XTERRA

MAUI Hawai 26. októbra - Slovenský reprezentant Martin Kostelničák sa stal majstrom sveta v kros-triatlone na Havajských ostrovoch. Na 19. ročníku známeho podujatia X-terra v Maui zvíťazil v kategórii 25 - 29-ročných a v celkovom hodnotení medzi mužmi - amatérmi mu patrí tretie miesto. 
viac...
Rinny opäť víťazkou Ironman-a na Hawaji
17.10.2014

Rinny opäť víťazkou Ironman-a na Hawaji

Pod týmto názvom sa neskrýva nič iné ako legendárny sviatok milovníkov utrpenia, potu a bolesti. Pravé triatlonové peklo - 3,86 km plávania, 185 km na bicykli a na záver maratón - 42 km behu. Najtrvrdší muži a najodvážnejšie ženy sa aj tento rok zišli na Hawaii, kde sa 11. októbra uskutočnil tento pretek pretekov. Medzi ženami opäť excelovala Mirinda “Rinny” Carfrae, ktorá to tento raz zvládla za 9:00:55. Obľúbená "Rinny" aj tento rok sedlala aerodynamické monštrum, najvyšší model triatlonového bicykla od FELTU, model FELT IA FRD a pretekala v CASTELLI FREE W TRI komplete, ktorý je špeciálne navrhnutý pre potreby triatlonistov.

viac...
Predstavenie - nová kolekcia Felt 2015
18.9.2014

Predstavenie - nová kolekcia Felt 2015

Stručný pohľad okom redaktora MTBiker.sk na novú kolekciu Felt 2015. viac...
Test Felt Virtue Nine 3
2.6.2014

Test Felt Virtue Nine 3

Populárny slovenský cyklo web MTBiker.sk otestoval náš nový Virtue Nine. Prečítajte si viac ... viac...
Rinny zvíťazila na Ironmanovi
18.10.2013

Rinny zvíťazila na Ironmanovi

Sedlajúc svoj nový stroj FELT IA zvíťazila Mirinda "Rinny" Carfrae na havajskom Kona Ironman 2013. Medzi súperkami sa jej podarilo najlepšie zvládnuť náročnú kombináciu plávania, cyklistiky a behu. Zo svojej všestrannosti vyťažila najviac a tak sa môže už druhýkrát pýšiť jedným z najhodnotnejších športových titulov sveta: "víťaz havajského ironmana".  

viac...
Bikeradar.com udelil novému Feltu AR FRD ocenenie
13.9.2013

Bikeradar.com udelil novému Feltu AR FRD ocenenie "najlepší na show"

Warren Rossiter, editor CyclingPlus magazínu, vybral "bikeradarom" ocenený AR FRD ako najlepší bicykel na tohtoročnej výstave Eurobike v nemeckom Friedrichshafen-e: "Pre mňa to bol boj medzi aerodynamickým Feltom FRD AR a Bianchi Oltre Disc, avšak uprednostnil som Felt aj vďaka skvelej aerodynamike, ktorá je obrovským skokom vpred oproti starším bicyklom. Navyše pocit z jazdy je veľmi dobrý, väčšina aerodynamických bicyklov je o kompromise medzi tuhosťou a kvalitou jazdy, ale u Felt-u to zvládli nekompromisne."  

viac...