Načítavam...

Rinny zvíťazila na Ironmanovi

Sedlajúc svoj nový stroj FELT IA zvíťazila Mirinda "Rinny" Carfrae na havajskom Kona Ironman 2013. Medzi súperkami sa jej podarilo najlepšie zvládnuť náročnú kombináciu plávania, cyklistiky a behu. Zo svojej všestrannosti vyťažila najviac a tak sa môže už druhýkrát pýšiť jedným z najhodnotnejších športových titulov sveta: "víťaz havajského ironmana".

Po solídnom plaveckom výkone Rinny vybiehala zo zátoky Kailua pár minút po vedúcich pretekárkach. Bicykel osedlala so sústredeným výrazom v tvári, vediac, že je na tom dobre a s pocitom, že jej nová "IA-čka" je najrýchlejším bicyklom sveta. Na tak dlhej trati, akým je cyklistický úsek Ironmana, sa môže stať čokoľvek, avšak Rinny sa podarilo majstrovsky udržať tempo a pripísala si svoj najlepší čas z bicykla, 180 km zvládla za 4:58:20. Na vedúcu pretekárku strácala po tejto časti 8 minút.

S našľapovaním a rýchlosťou elitnej bežkyne sa Rinny prepracovávala na čelo, čo sa jej nakoniec podarilo na méte 25 km. Bežeckú časť zabehla ako najrýchlejšia žena, rýchlejší čas mali dokonca len prví dvaja muži. Aj to hovorí o jej bežeckých kvalitách. Rinny zvíťazila novým traťovým rekordom v čase 8:52:14. Na tekto náročnej trati si vybojovala prvé miesto už druhýkrát.

Tri mesiace pred Ironmanom bola Rinny so svojím Feltom vo veternom tuneli, čoho výsledkom bolo nastavenie posedu a vyladenie bicykla, ktoré by malo počas päť hodinovej jazdy ušetriť až 12 minút. Rinny zvládla tohtoročnú cyklistickú časť o 14 minút rýchlejšie ako v roku 2012.