Načítavam...

Rinny opäť víťazkou Ironman-a na Hawaji

Pod týmto názvom sa neskrýva nič iné ako legendárny sviatok milovníkov utrpenia, potu a bolesti. Pravé triatlonové peklo - 3,86 km plávania, 185 km na bicykli a na záver maratón - 42 km behu. Najtrvrdší muži a najodvážnejšie ženy sa aj tento rok zišli na Hawaii, kde sa 11. októbra uskutočnil tento pretek pretekov. Medzi ženami opäť excelovala Mirinda “Rinny” Carfrae, ktorá to tento raz zvládla za 9:00:55. Obľúbená "Rinny" aj tento rok sedlala aerodynamické monštrum, najvyšší model triatlonového bicykla od FELTU, model FELT IA FRD a pretekala v CASTELLI FREE W TRI komplete, ktorý je špeciálne navrhnutý pre potreby triatlonistov.Výkon Mirindy "Rinny" Carfrae je výnimočný nielen vďaka obhajobe minuloročného víťazstva, ale hlavne vďaka parametrom, nad ktorými ostáva nám, obyčajným smrteľníkom, rozum stáť. Po viac ako šiestich hodinách výkonu, keď za hodinu zvládla plávanie a za päť hodín 185 kilometrov na bicykli (áno, priemer 37 km/h) zvládla maratónsku bežeckú trať za 2:50:26. Rýchlejší v behu boli len dvaja muži, ženský maratónsky rekord je na úrovni 2:15:25. Druhú priečku obsadila Daniela Ryf (tiež jazdiaca na Felt-e), ktorá mala zo žien najlepší cyklistický úsek. 185,07 km zvládla za úcty hodných 4:54:33.
Pod týmto názvom sa neskrýva nič iné ako legendárny sviatok milovníkov utrpenia, potu a bolesti. Pravé triatlonové peklo - 3,86 km plávania, 185 km na bicykli a na záver maratón - 42 km behu. Najtrvrdší muži a najodvážnejšie ženy sa aj tento rok zišli na Hawaii, kde sa 11. októbra uskutočnil tento pretek pretekov. Medzi ženami opäť excelovala Mirinda “Rinny” Carfrae, ktorá to tento raz zvládla za 9:00:55. Obľúbená "Rinny" aj tento rok sedlala aerodynamické monštrum, najvyšší model triatlonového bicykla od FELTU, model FELT IA FRD a pretekala v CASTELLI FREE W TRI komplete, ktorý je špeciálne navrhnutý pre potreby triatlonistov.

Výkon Mirindy "Rinny" Carfrae je výnimočný nielen vďaka obhajobe minuloročného víťazstva, ale hlavne vďaka parametrom, nad ktorými ostáva nám, obyčajným smrteľníkom, rozum stáť. Po viac ako šiestich hodinách výkonu, keď za hodinu zvládla plávanie a za päť hodín 185 kilometrov na bicykli (áno, priemer 37 km/h) zvládla maratónsku bežeckú trať za 2:50:26. Rýchlejší v behu boli len dvaja muži, ženský maratónsky rekord je na úrovni 2:15:25. Druhú priečku obsadila Daniela Ryf (tiež jazdiaca na Felt-e), ktorá mala zo žien najlepší cyklistický úsek. 185,07 km zvládla za úcty hodných 4:54:33.


Hlavnú stránku | Späť na Novinky